Moksa solna sposobem na różne dolegliwości
Moksa solna, znana również jako moksa niebiańska, to rodzaj moksoterapii, w której do ogrzania ciała używana jest sól i zioła o ciepłej naturze, takie jak goździki, imbir, cynamon, kminek. Zioła te mogą wzmocnić działanie ciepła wytwarzanego przez sól i poprawić efekty leczenia. Jest to stosunkowo bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która może być stosowana do leczenia różnych dolegliwości.
Moksa niebiańska wykorzystuje ciepło wytwarzane przez sól i terapeutyczne działanie ziół, aby stymulować przepływ energii qi w organizmie. Qi jest ważnym pojęciem w medycynie chińskiej, które odnosi się do życiowej energii. Według medycyny chińskiej zaburzenia przepływu qi mogą prowadzić do chorób.
Moksa solna może być stosowana do leczenia szerokiego zakresu dolegliwości, w tym:
- Bóle mięśni i stawów
- Bóle głowy
- Stres i lęk
- Problemy z trawieniem
- Bezsenność
- Choroby układu oddechowego
- Problemy z układem krążenia
- Bolesne miesiączki i inne problemy ginekologiczne
Tego typu moksa może być również stosowana w celach profilaktycznych, aby poprawić ogólne samopoczucie i wzmocnić układ odpornościowy. Aby wykonać moksę solą, należy najpierw przygotować sól, najlepiej kłodawską lub himalajską . Można to zrobić, podgrzewając sól na patelni lub w piekarniku. Sól powinna być gorąca, ale temperatura nie powinna przekroczyć 45-50 stopni, żeby nie poparzyć skóry. Zioła można dodawać do soli na kilka sposobów. Najprościej, można je po prostu wymieszać z solą przed podgrzaniem. Następnie gorącą mieszankę soli i ziół należy wsypać do lnianego lub bawełnianego woreczka i położyć na wybranym obszarze ciała. Może to być punkt akupunkturowy lub po prostu obszar, który wymaga leczenia. Moksę solną należy trzymać na skórze przez kilkanaście minut, aż ostygnie.
Moksa solna jest stosunkowo bezpieczną metodą leczenia, ale istnieją pewne zagrożenia, o których należy pamiętać. Ważne jest, aby nie dopuścić do poparzenia skóry. Jeśli sól jest zbyt gorąca, należy ją natychmiast usunąć. Należy pamiętać, żeby nie stosować moksy solnej, jeśli występują jakiekolwiek schorzenia, które mogą być zaognione przez ciepło.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania moksy solnej, napisz w komentarzu, a wyjaśnimy je.
A jakie są Przeciwwskazania do moczenia stop w takiej moksie?(żylaki? Zakrzepica? Problemy krążeniowe?
Czy do robienia moksy używamy soli kłodawskiej niejodowanej (jak do przetworów czyli drobnej) czy trzeba poszukać gruboziarnistej jak na zdjęciu w artykule
Jak długo mozna używać moksy (jak długo zioła nie wywietrzeją)?
Moksy spokojnie można używać miesiąc, nawet jak stosuje się ją często. Po tym okresie warto zrobić nową.
Najlepiej poszukać gruboziarnistej, ale jeśli był by kłopot, to kłodawska niejodowana też będzie dobra.
Jakie to maja byc ziola ? I czy mozna dziecia 7 i 9 lat to przykladac kaszel i bol zatok ?
Najczęściej stosowanymi ziołami są: cynamon, goździki, anyż, jałowiec, biała gorczyca. Jak najbardziej warto stosować u dzieci w tym wieku, ale oczywiście z umiarem.
Wlasnie stosuję tą mokse. Super rozgrzewa a zapach obłedny. Uwielbiam od pierwszego momentu. Polecam
Sezon jesienno-zimowy, a moksa niebiańska sprawdza się. Jest tam sporo ziół (m.in.zestaw 10 ziół: cynamon, goździki, anyż, jałowiec, gorczyca, sól…). Wykonuje według receptury, zapach po nagrzaniu bezcenny. Aktualnie robię zaopatrzenie w zioła i sól szykując się do kolejnych zamówień:-)
Cenna informacja napisana w pigułce ????
Szczególnie przydatna na jesienno-zimową porę .
Dziękuję ????